Portselanist tass ja Tallinn

Nagu ilmselt igas õppimises ette tuleb, siis mindi ka portselani maalimisel järjest keerukamate asjadeni. Algul olid tasapinnalised plaadid ja südamed. Hiljem tulid tassid ja taldrikud. Iseenesest taldrikute puhul ei tundugi asi nii keeruline… ikkagi ka peaaegu tasapinnaline asi. Samas tegi sellele joonistamise raskemaks suurus. Kui taldrik või vaagen oli üle 30 sentimeetri, siis esialgu tundus küll, et kui ma kätt toetada ei saa, siis ei saa ka joonistada. Õnneks olid ennem juba kogemused  keraamika peal ja samas ka lihtsalt joonistamises ei tohtinud me kätt mööda paberit lohistada. Seega varsti oli asi käpas. Tassidega aga tundus asi eriti jube. Algul ei saanud kuidagi sirget joont kätte. Käsi kippus veidi värisema, tänu kumerustele võis juhtuda, et sulg jooksis mööda tassi edasi jms. Kõik muu oli Ok, aga asi mida ma korralikult selgeks ei saanudki oli tassi sangale kirjutamine.

Kui joonistus tehtud sai, tuli see ka ära värvida. Värvimine kui selline käis porolooni tupsukestega. Hiljem siis kas maaliti pintsliga detaile või kraabiti tikuga värvi maha.

Nagu ka tavalises keraamikas oli portselani maalimisel ka kaks eriti kapriiset värvi: punane ja oranž. Punane kipus laiguliselt jääma või liiga paksu kihi korral maha kooruma. Oranžiga oli lugu veelgi hullem, see kas põles üldse ära, jäi ebamäärast värvi pruun või koorus maha. Samas väga täpselt pannes jäi see ilus.

Seekord näitakski üht kohvitassi alustaldrikuga. Peal Tallinna motiiv.

Alustaldrik on muidu enamvähem. Natuke heledam oleks ehk võinud olla ja mõned kriipimised, kraapimised veidi täpsemad.

tallinn_tassTassiga olen natuke vähem rahul. Liiga palju ” üle ääre värvimist”. Osa on küll taotluslik aga katuse värv kohe kindlasti torni värviga segunema ei peaks. Samuti olen päris mitmes kohas tušši kogemata maha kriipinud.  Mis mulle meeldib on see, et värvid on normaalsed. Pole liiga kirkad ja silmakriipivad.

tallin_tass1

tallinn_tass_2

tallinn_tass_3…ja et elu veel keerulisem oleks tuli tassi sisse ka joonistada :)

laternKomplekt.

tallinn_kohvitass…ja inspiratsiooniallikas…

linnavalvurPäikest!

nimi

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s